تولید انواع برنامه های آموزشی به سبک سام

تغییر در روال آموزش و انتقال مطالب طی سال های اخیر و همچنین تغییر در ذائقه بازار در یادگیری مطالب محدودیت های زیادی را برای فعالان این بخش ایجاد کرده است. ایجاد مطالب و محتوای آموزشی جذاب و گیرا که برای هر فردی با هر سلیقه ای مفید باشد نیاز به تخصص و خلاقیت بالایی دارد. امروز در دسترس بودن هر چه راحت تر مطالب آموزشی خواسته ی هر علم آموزی است و این امر هم تا حد قابل توجهی از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی مورد پوشش قرار گرفته است.

 

یکی دیگر از موارد مهم در تولید یک اثر آموزشی استفاده از تکنیک های خاص و به روز آموزشی است. استفاده از فناوری تنها بخشی از سهولت بخشیدن به انتقال مطالب آموزشی است. حوزه ی اصلی تخصص در واقع در نوع و شیوه ی انتقال مطالب نهفته است. استفاده از یک فرد متخصص برای تنظیم و تهیه و یا حتی انتقال مطالب، مهم ترین و حیاتی ترین امر در تولید یک اثر سودمند و ماندگار آموزشی است. به جرات می توان گفت که کیفیت محتوای یک محصول آموزشی از کانال ارائه آن مهم تر است. منظور از کانال یا شبکه ی ارائه، فیسبوک، اینستاگرام، شبکه های اجتماعی ایرانی و یا کتاب و محصولات چاپی است. این حقیقت دارد که گرایش مردم ایران نسبت به مطالعه و کتاب خوانی و کتاب خری در وضع مطلوبی نیست اما با تولید یک اثر آموزشی حرفه ای و سنجیده، شاید کتاب بتواند در برخی موارد از روال ارائه ی مطالب به صورت الکترونیکی و آنلاین پیشی بگیرد. پس حضور یک متخصص در هر رشته ی علمی برای تنظیم هر نوع مطلب آموزشی از طریق هر کانالی بسیار ضرروی و پراهمیت است.

 

تاکید یک مجموعه یا جمع آوری کننده ی یک اثر بر کیفیت تولیدات آموزشی را می توان نقطه ی تعیین کننده ی موفقیت یا شکست یک اثر آموزشی دانست. کیفیت یعنی یک فیلتر ریز و بسیار هوشمند کیفیتی مبنی بر این که تصمیم بگریم چه مطلبی را بگنجانیم و چه چیزی را نگنجانیم. یعنی این که از تصاویر آماده و دانلود شده از گوگل استفاده کنیم و یا سعی کنیم با پیدا کردن یک گرافیست و متخصص تصویر سازی یا عکاسی سعی در ایجاد تصاویری بدیع و اصل داشته باشیم. تولید یعنی تولید. نمی توانیم خود را تولید کننده بدانیم اما تفکر تولیدی نداشته باشیم. یک تفکر تولیدی از ارائه ی هر نوع کار یا اثر تقلیدی بیزار است. یک تفکر تولیدی به قول خودمان به دنبال دردسر است. یک تفکر تولیدی می خواهد که زحمت بیشتری بکشد و به قولی اعصاب خوردی بیشتری را تحمل کند اما بداند نتیجه ی به دست آمده یک اثر جدید است که در نهایت باعث پربارتر کردن آن بخش از علم یا صنعت خواهد شد. سعی یک مجموعه ی فرهنگی یا انتشاراتی بلند پرواز و جاه طلب هم باید ایجاد تفکر تولیدی در تولیدات و اثرات خود باشد. یک فعال فرهنگی و ناشر باید بداند که اول از همه باید یک تولید کننده باشد و به دنبال ایجاد آثار نو باشد. از همین نوع تفکر است که اشتغال زایی معنا پیدا می کند و علاقه ی یک ناشر به تولید یک اثر خاص باعث می شود که عده ی زیادی با او همسو شوند و از تخصص جمع کثیری از نیروهای کاری ارزشمند و واقعی استفاده می شود.

 

تاکید موسسه فرهنگی دیجیتالی و انتشاراتی سام بر کیفیت محتوایی و بصری آثار تولید شده تحت نظر این مجموعه باعث خلق آثاری بدیع، خلاقانه و بی نظیر شده است. همواره سعی بر این بوده که محتوای آموزشی طراحی شده در سام بتواند بدون رقیب باقی بماند از همین رو در تمامی این آثار از تصویرسازی ها و اطلاعات آموزشی با شیوه ای خاص در ارائه استفاده شده است. طراحی محتوای آموزشی تماما در داخل مجموعه فرهنگی دیجتالی سام صورت می پذیرد و به صورت کتاب، فیلم، تکه فیلم، تصویر و نرم افزارهای اندرویدی android application تولید می شوند. دقت در تولید طیف وسیعی از برنامه های آموزشی ما را بر آن داشته که خدمات تولید فیلم به صورت استودیویی، جمع آوری محتوا، محتوا سازی، تصویر سازی و گرافیک و خلق آثار آموزشی به خصوص در حوزه ی آموزش نوین زبان انگلیسی را بتوانیم به سایر موسسات و مراکز آموزشی نیز ارائه دهیم.

تولید برنامه های آموزشی به سبک سام